KONST / Litografier / Litografi 7542032
*
nr 754 2032
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Litografi, B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:41:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 07:49:16
1
150 kr
21/4 23:25:29
2
200 kr
23/4 13:34:19
3
300 kr
23/4 15:10:15
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Läs mer om Björn Wessman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b wessman björn wessman grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Läs mer om Björn Wessman
nr 754 2032
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Litografi, B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 07:49:16 | 1 | 150 kr |
21/4 23:25:29 | 2 | 200 kr |
23/4 13:34:19 | 3 | 300 kr |
23/4 15:10:15 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk mÃ¥lare född i Hässleholm, SkÃ¥ne 1949.Läs mer om Björn Wessman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b wessman björn wessman grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27